Okna od nás pro Váš krásný domov

Typy izolačních skel

NÍZKOEMISIVNÍ SKLA

Pro zvýšení tepelné izolace se používají skla nízkoemisivní s povlakem. Jedná se o sklo čiré, na které byl nanesen tenký transparentní povlak složený z materiálu kovového původu. Tento povlak má vlastnosti nízké emisivity – odráží tepelné dlouhovlné záření (od topení) zpět do místnosti a tím výrazně snižuje tepelné ztráty úniku tepla přes skleněné prvky během zimních měsíců. Tato vrstva na skle působí neutrálně, ale při pozorování mění reflexi a samotné zabarvení skla. Tento efekt se umocňuje při použití v izolačním trojskle, kde je použito sklo s povlakem na interiérové i exteriérové straně.

BEZPEČNOSTNÍ SKLA (CONNEX)

Vrstvené sklo je vynikajícím konstrukčním prvkem pro bezpečnostní zasklívání. Vrstvené sklo se vyrábí plošným spojením dvou či více vrstev čirého, barevného, reflexního skla s jednou či více vrstvami polyvinylbutyralové fólie čiré, barevné, transparentní nebo neprůhledné, které se vyznačuje zvláště vysokou pevností, adhezí a elasticitou. Dojde-li k rozbití skla, ulpí střepy na fólii, čímž se sníží nebo úplně vyloučí zranění osob. Bezpečnostní sklo je pasivní překážka.

Connex 33.1. (sklo 3mm + 0,38mm fólie + sklo 3mm)
Connex 33.2. (sklo 3mm + 0,76mm fólie + sklo 3mm)
Connex 44.2. (sklo 4mm + 0,76mm fólie + sklo 4 mm)
Connex 44.4. (sklo 4mm + 1,52mm fólie + sklo 4 mm)

TVRZENÁ SKLA (KALENÁ)

Tvrzená plochá skla jsou tepelně upravena tak, aby se dosáhlo vyššího stupně mechanické a tepelné odolnosti. Tvrzení skla se nazývá coby způsob jeho úpravy. Skla se nejdříve zahřejou na teplotu cca. 600° C, potom se prudce ochladí nebo se ochladí pomaleji, ale v obou případech přesně řízenou rychlostí. Při této úpravě se vytvoří trvalé napětí rovnoměrně po celé ploše, která je rozložena tak, že na obou površích skel vznikne silné tlakové a uprostřed tahové pnutí. Vnitřní napětí je tak silné, že při destrukci skla se nelámou střepy s ostrými hranami, ale dochází k rozpadu na drobné neostré úlomky. Tvrzením skla se zvýší mechanická pevnost dvakrát až pětkrát, jak v tahu, tak v ohybu i rázu.

ORNAMENTNÍ SKLA

Vzorovaná skla jsou průsvitná (transparentní) dekorativní skla. Jedna strana je sestavena za pomoci vytvořeného vzoru protažením žhavého pásu skla mezi dvěma kovovými válci. Typ motivu a struktura určují stupeň průsvitnosti skla.

PÍSKOVANÁ A LEPTANÁ SKLA

Vedle jemného vzhledu umožňují matovaná skla pronikání světla dle typu montáže, struktury či opracování a ochranu intimity určitých míst.

 • Skla matovaná v kyselině
  Skla typu „float", kde je jedna strana matovaná nástřikem kvalitní kyseliny
  Průsvitný, neutrální a jemný vzhled
  Snadná údržba a vysoká odolnost proti skvrnám
   
 • Lakovaná skla s matovaným vzhledem
  Čirá skla „float" tzv. PLANIBEL jsou pokrytá na jedné straně dvousložkovým lakem matovaného vzhledu
  Výborný poměr kvalita/cena
  Neutrální vzhled, matovaný a průsvitný
  Odolnost proti skvrnám na lakované straně

Chcete vědět Vaší cenu? Poptejte nás

Akční leták

LD stav - Akční leták

Kde nás najdete

Kde nás najdete
Celkem 3 pobočky Kompletní kontakty